skip to Main Content

Известување / Obavijest

Од денеска, 16.12.2020 година, во Тетово е отворена новата канцеларија на Хрватски Форум и МХД, којa се наоѓа на ул. 120, блок 56, простор бр. 5 (зад хотелот „Меркур“). Поради ситуацијата со ковид - 19, работното време ќе се одвива…

Повеќе

Дваесет европратеници со изјава за почеток на преговори со Македонија, меѓу нив и Пицула и Зовко

Пратеници од сите политички партии во Европскиот Парламент бараат да не се испушти денешната шанса за зелено светло за одржување на првата меѓувладина конференција со  Македонија до крајот на оваа година. „Стоиме зад ветувањата дадени на Самитот ЕУ- Западен Балкан…

Повеќе

Координативна средба на ХФ со заменик – директорот на Агенција за млади и спорт

На ден 03.12.2020 година, претставници на Хрватски Форум одржаа координативна средба со заменик - директорот на Агенцијата за млади и спорт, г-дин Авни Рустеми.   На средбата беа презентирани досегашните и тековни активности на ХФ, а беше изразена и подготвеност за…

Повеќе
Back To Top