skip to Main Content

Дваесет европратеници со изјава за почеток на преговори со Македонија, меѓу нив и Пицула и Зовко

Пратеници од сите политички партии во Европскиот Парламент бараат да не се испушти денешната шанса за зелено светло за одржување на првата меѓувладина конференција со  Македонија до крајот на оваа година. „Стоиме зад ветувањата дадени на Самитот ЕУ- Западен Балкан…

Повеќе
Back To Top